X
تبلیغات

.::: یاد تـــات :::.

 


قالب وبلاگ
اطلاعات و امکانات
      مادر عزیزم ،وقتی چشم به جهان گشودم. قلب کوچکم مهربانی لبخند و نگاهت را که پر از صداقت و بی ریایی بود احساس کرد. دیدم زمانی را که با لبخندم لبخند زیبائی بر چهره خسته ات نشست و دنیایت سبز شدو با گریه ام دلت لرزید و طوفانی گشت. از همان لحظه فهمیدم که تنها در کنار این نگاه پرمهر و محبت است که احساس آرامش و خوشبختی خواهم کرد.

[ 93/01/30 ] [ 18:11 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]
زمان ویرایش ثبت نام یارانه در سایت رفاهی اصلاح و تغییرات یارانه ها
      مدیر امور بانکی ستاد هدفمندی یارانه‌ها گفت: تا پایان ثبت نام یارانه نقدی امکان اعمال تغییرات وضعیت خانوارها در سایت رفاهی وجود ندارد ولی بعد از اتمام این مرحله خانوارها می توانند این تغییرات را ثبت کنند.
      نرگس نجفی گفت: ثبت تغییرات خانوارها مبنی ازدواج، طلاق، فوت و تولد در سایت رفاهی برای دریافت یارانه نقدی در فاز دوم از اردیبهشت ماه امکان پذیر خواهد شد.
وی درباره نحوه ثبت نام زوج‌های جوان که تا کنون در سایت رفاهی ثبت نام نکرده‌اند، اظهار داشت: اگراین افراد تا تاریخ 22 اسفند ماه سال 92 نسبت به ثبت نام در سایت رفاهی اقدام نکرده باشند باید در دور جدید ثبت نام طبق روال قبل و بعنوان زیر مجموعه سرپرست خانوار (پدر یا مادر) خود فرم خود اظهاری را تکمیل کنند.
مدیرامور بانکی ستاد هدفمندی یارانه‌ها با بیان اینکه زمینه اصلاح تغییرات خانواری مبنی بر ازدواج، طلاق، فوت و تولد در سازمان هدفمندی یارانه‌ها فراهم است، گفت: اما امکان ثبت این تغییرات بعد از اتمام زمان ثبت نام و از اردیبهشت ماه خواهد بود. به همین منظور خانوارها باید توجه داشته باشند که جای هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

    نجفی درباره آغاز زمان غربالگری و راستی آزمایی اطلاعات ثبت شده توسط خانوارها در فرم های خوداظهاری، گفت: بلافاصله بعد از پایان ثبت نام یارانه نقدی راستی آزمایی و غربالگری کلید می خورد ولی اینکه این طرح چه مقدار طول می کشد بستگی به میزان ثبت نام کنندگان برای دریافت یارانه نقدی دارد.
      وی در ادامه با اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر عدم استفاده از اطلاعات و حساب های بانکی مردم در دور جدید هدفمندی یارانه‌ها، تصریح کرد: اصلا قرار نیست در این طرح از اطلاعات بانکی مردم استفاده شود. متاسفانه از برخی اظهارنظر اعضای دولت در این خصوص سوءبرداشت شده است چراکه در صفحه نخست سامانه اعلام نیاز دریافت یارانه نقدی قید شده است که متقاضی در صورت درخواست سازمان هدفمندی یارانه‌ها مدارک لازم را برای راستی آزمایی در اختیار دولت قرار خواهد داد.
      مدیر امور بانکی ستاد هدفمندی یارانه‌ها ادامه داد: البته این حالت هم برای همه صدق نمی کند چراکه در طرح راستی آزمایی شاید بسیاری از ثبت نام کنندگان نیازی به ارائه مدرک برای اطلاعات اقتصادی خود نداشته باشند. به مردم اطمینان می دهیم که سازمان هدفمندی یارانه ها هیچ بنایی به بررسی و بازرسی حساب‌های بانکی آنها ندارد.
نجفی با بیان اینکه 24 پایگاه اطلاعاتی در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌هاست، گفت: براساس این پایگاه‌ها براحتی به اطلاعات مسکن، خودرو، مالیات و … دسترسی خواهیم یافت.

      وی در پاسخ به این پرسش که اگر یک زوج هر کدام به میزان 3 دانگ مالک یک واحد مسکونی باشند، باید هر دو در فرم خوداظهاری اعلام کنند که مالک مسکن هستند؟ تصریح کرد: در این حالت نیاز نیست هر دو زوج اعلام کنند که مالک هستند بلکه اعلام یکی از آنها کفایت می کند. اما در مواردی که فردی مالک مقدار معینی دانگ مسکن هستند و در این ملک با خواهر یا برادر و یا فرد دیگری شراکت دارند باید در فرم خوداظهاری اعلام شود که مالک مسکن می باشند.

      مدیر امور بانکی ستاد هدفمندی یارانه‌ها از هماهنگی با شرکت پست برای اعزام پایگاه های سیار به منظور ثبت نام مردم در شهرستان های دور افتاده خبر داد و گفت: البته با هماهنگی هایی که با وزارت ارتباطات انجام شده سایت رفاهی این ظرفیت را پیدا کرده است که تا بیش از 10 برابر مراجعین را پوشش دهد.

       نجفی به مردم توصیه کرد در ساعت‌های پرترافیک از ثبت نام در سایت رفاهی خودداری کرده و این کار را در ساعت‌هایی که بار ترافیکی سایت کم است انجام دهند.

[ 93/01/30 ] [ 17:52 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]
    خبرگزاری مهر: حمام تاریخی و قدیمی "درو" در روستایی به همین نام در بخش شاهرود شهرستان خلخال یکی از کهن‌ترین آثار این منطقه است که می تواند در کنار مجموعه آثار دیدنی موجود در این روستا به یکی از قطبهای گردشگری روستایی تبدیل شود اما این اثر هم اکنون در آستانه تخریب قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، این حمام که در مرکز روستا و جنب مسجد جامع درو واقع شده است بیش از ۱۴۷ سال قدمت دارد و براساس اسناد موجود توسط شخصی به نام محمدتقی خان، معروف به بخان، ساخته شده است.

این ساختمان متشکل از یک طاق بزرگ بر ورودی حمام و چندین طاق کوچک‌تر از طاق اصلی در قسمت‌های دیگر است، که باید تاکید کرد این شکل معماری در هیچ جای "درو" سابقه ندارد.

مواد و مصالح حمام از خشت پخته مربع و سنگ‌های محلی بوده که از کوه های مجاور حمام تهیه شده و با موادی همچون ساروج آنها را بر هم نهاده‌اند. سوخت حمام چوب بوده و تا سه دهه قبل از حمام استفاده می شده است.

گنبد های آجری زیاد آن که پس از سال ها همچنان پا برجا ایستاده اند، در نگاه اول نظر هر بیننده‌ای را جلب می‌کند تا نشانه ای از تاریخ و فرهنگ مردم منطقه باشد.

آثار تاریخی کهن ترین روستای منطقه نیازمند احیاء و معرفی

این استان به لحاظ مجموعه آثار تاریخی بویژه مردم شناسی غنی و دارای اصالت خاصی است که البته مناطق روستایی استان در این زمینه پرداخت کمتری داشته است، بنابراین روستای "درو" می تواند در این خصوص و با بهره گیری از آثاری به مانند آثار زاغه های حاشیه روستا با فلسفه خاص خود به نقطه گردشگری تبدیل شود.

اما این مستلزم حفظ و نگهداری و نیز احیاء برخی از آثار قدیمی و تاریخی است، آثاری که می تواند در آینده به اثری برای گردشگران تبدیل شده و فرهنگ و زندگی مردم روستای تاریخی "درو" را برای آیندگان بازگو کند.

کارشناس ارشد پژوهش علوم اجتماعی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: حمام قدیمی و تاریخی "درو" یکی از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری کهن ترین روستای منطقه بوده که هم اکنون به حال خود رها شده و در حال تخریب است.

مهدی ویسانیان تخریب این اثر را در واقع از بین رفتن هویت، فرهنگ و تاریخ گذشته منطقه دانست و با تاکید به اینکه این آثار دارایی های فرهنگی تمام بشر است، متذکر شد: تمام آثار تاریخی و باستانی محصول اندیشه های نیاکان و سند هویت ملت ها هستند و اعتبار و ریشه ملت ها بشمار می روند.

وی با بیان اینکه این حمام در سال 1281 هجری قمری توسط شخصی بنام محمد تقی خان بخان بنا شده، بیان کرد: حمام درو متشکل از یک طاق بزرگ بر روی درب ورودی حمام و چندین طاق کوچکتر از طاق اصلی در قسمت های دیگر است.

این پژوهشگر جوان که خود ساکن روستای درو می باشد، با اشاره به مصالح استفاده شده در ساخت این حمام که از خشت پخته شده مربع شکل و سنگ های محلی تهیه شده، متذکر شد: این مصالح تا چند دهه قبل مورد استفاده مردم این روستا قرار می گرفته است.

وی با اشاره به آغاز تخریب کامل این اثر اجتماعی بیان کرد: چیزی به تخریب کامل این حمام قدیمی باقی نمانده و با ادامه این روند در آینده ای نزدیک شاهد ریزش کامل دیوارها و گنبد باقی مانده بر روی درب ورودی این بنا خواهیم بود.

رعایت اصول معماری اسلامی ویژگی حمام "درو"

ویسانیان مهمترین ویژگی بارز حمام درو را رعایت اصول معماری اسلامی دانست و تصریح کرد: این حمام معماری خاصی نسبت به سایر بناهای روستا داشته و در مرکز کنار دو اصل اجتماعی دیگر یعنی مسجد و بازار روستا قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بازار، مسجد و حمام سه اصل در معماری اسلامی بوده که همیشه در کنار یکدیگر می باشند، اضافه کرد: باید در حفظ این هویت و معرفی فرهنگ غنی اسلامی تلاش بیشتری صورت گیرد.

این پژوهشگر اجتماعی با تاکید به اینکه مردم روستای درو خواستار مرمت این اثر و تبدیل آن به موزه مردم شناسی تات زبانان شهرستان خلخال هستند، عنوان کرد: با بهره گیری از این آثار می توان مجموعه ای گردشگری را در این منطقه و روستا ایجاد کرد.

 

مشکل میراث فرهنگی در تملک حمام درو

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خلخال در همین خصوص طی گفتگوی کوتاه با خبرنگار مهر تاکید کرد که مرمت اثر تاریخی باید با رضایت صاحب ملک باشد.

علی درویشی با بیان اینکه این ملک هم اکنون متعلق به ورثه آن می باشد، ادامه داد: برای احیاء آن باید ملک در اختیار میراث فرهنگی قرار گیرد که این امر نیازمند حضور تمام مالکان آن است، اما از آنجایی که تعدادی از صاحبان ملک در خارج از کشور بسر می برند سازمان میراث فرهنگی موفق به خرید این ملک نشد.

وی با اشاره به تخصیص بودجه 150 میلیون ریالی برای مرمت این اثر طی سال 87 متذکر شد: قانون مرمت باید با رضایت مالک باشد.

[ 93/01/30 ] [ 17:33 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]
عزیزمان سید سجاد موسوی کلور


عنوان برتر و کسب مقام اول مسابقات شنا در رده سنی  5 تا 20سال
شهرستان خلخال را به شما و خانواده محترمتان تبریک عرض می نمائیم.
[ 93/01/28 ] [ 20:48 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]


مهندس ایاز الماسی کلور متولد 1335

*معاون سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ایران

*مشاور اسبق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران

*استاد یار دانشگاه

*مدیر کل اسبق هتل هما تهران

*مدیر کل فعلی هتل هما مشهد

*فرمانده بسیج سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری

*مدیرکل اسبق تعاونی مسکن ایران

*معاون عمران شرکت توسعه گردشگری

*مدیرعامل شرکت اقلیم توسعه سبز سیمای ایران

*مدیر اجرایی شرکت ایرابه

*دارنده مدال درجه 1 لیاقت و شایستگی از ریاست محترم جمهوری

[ 93/01/28 ] [ 12:50 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

عکس:سید امیر ایرانی

[ 93/01/23 ] [ 21:18 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

دکتر اسماعیل اصدق پور گیلوان از افتخارات علمی منطقه شاهرود(روستای گیلوان)

دکترسید محمد کریمی شال از افتخارات علمی منطقه شاهرود(دهستان شال)

امید طالع پور از افتخارات علمی منطقه شاهرود (شهر کلور)

دکتر سید احمد مهری شال از افتخارات علمی منطقه شاهرود (دهستان شال)

دکتر میثم پورعلی کلور از افتخارات علمی منطقه شاهرود

دکتر سید سجاد قوامی درو از افتخارات علمی منطقه شاهرود

دکتر سید حسن قریشی کرین از افتخارات علمی منطقه شاهرود

دکتر ابوالفتح علیزاده دیز از افتخارات علمی منطقه شاهرود (روستای دیز)

دکتر فرشته پورمحسنی کلور از افتخارات علمی منطقه شاهرود (شهر کلور)

دکتر علی پیرانی شال از افتخارات علمی منطقه شاهرود (دهستان شال)

دکتر جمشید سلیمانی از افتخارات  و چهره برجسته کشوری شاهرود (روستای کهل)

دکتر سید سعید احدزاده کلور ازافتخارات علمی منطقه شاهرود (شهر کلور)

دکتر علی ناظری از افتخارات علمی منطقه شاهرود (قشلاق دیز)

دکتر صادق جعفرپور کلوراز افتخارات علمی منطقه شاهرود (شهر کلور)

دکتر جهاندوست سبزعلیپور از افتخارات فرهنگی منطقه شاهرود (روستای درو)

مهندس حسین حداد کلور از افتخارات علمی و چهره برجسته کشوری منطقه شاهرود

دکتر کیومرث یزدان‌پناه درو از افتخارات  و چهره برجسته کشوری منطقه شاهرود

دکتر احمد محمدی لرد از افتخارات علمی منطقه شاهرود(روستای بزرگ لرد)

دکتر عبداله اقبالی از افتخارات علمی منطقه شاهرود (روستای بزرگ لرد)

دکتر محمد عزیزی از افتخارات علمی منطقه شاهرود (روستای بزرگ لرد)

دکتر رشید جعفرپور کلوراز افتخارات علمی منطقه شاهرود (شهر کلور)

دکتر سید رضا طباطبایی کلوراز افتخارات علمی منطقه شاهرود (شهر کلور)

دکتر مهرداد مظفری دیز از افتخارات علمی منطقه شاهرود (روستای دیز)

محمد فاضل پارساپور از افتخارات علمی منطقه شاهرود(شهر کلور)

سرکار خانم دکتر خاطره سیلانی اسکستان از افتخارات علمی منطقه شاهرود

دکتر علی اصغر پورعزت درو از افتخارات علمی منطقه شاهرود

راشد جعفرپور کلور از افتخارات علمی و فرهنگی منطقه شاهرود (شهر کلور)

مهندس فرشید کریمی درو از افتخارات علمی بخش شاهرود

عبدالله عابديني اسکستان از افتخارات علمی منطقه شاهرود

سپیده کلوری دانشجوی دکترای طب سنتی واز افتخارات علمی منطقه شاهرود


دکتر مهدی قربعلی‌پور درو از افتخارات علمی منطقه شاهرود

دکتر کامبیز توکلی کلوراز افتخارات علمی شهر کلور (منطقه شاهرود)


مهندس آیدا عبادپور کلور از افتخارات علمی منطقه شاهرود

دکتررقیه بهاری درو از افتخارات علمی منطقه شاهرود

بهرام(وحید) آریان کلور از افتخارات علمی منطقه شاهرود

مسعودخرسندی کلور از افتخارات علمی منطقه شاهرود

کامیار عابدی شال محقق،نویسنده،پژوهشگر و از افتخارات علمی منطقه شاهرود

دکتر رامین امیر ساسان کلور از افتخارات ورزشی منطقه شاهرود (شهر کلور)

مهدی ارشادی کلور دارنده مدال طلای جهانی از افتخارات ورزشی  (شهر کلور)

مرتضی هاشمی زاده کلور از افتخارات ورزشی منطقه شاهرود (شهر کلور)

مرتضی مطهری از افتخارات علمی و ورزشی منطقه شاهرود (شهر کلور)

دکتر حمید آریان از افتخارات  منطقه شاهرود (شهر کلور)

وحید(رامین کنعانی) از افتخارات  وچهره برجسته کشوری منطقه شاهرود(شهر کلور)

دکتر سید فرهاد سجادی از چهره های برجسته کشوری منطقه شاهرود(روستای گیلوان)

 
 

کورش آقاجانی کلور از افتخارات و چهره برجسته کشوری منطقه شاهرود (شهر کلور)

مهندس سيد ولي الله عظمتي از افتخارات منطقه شاهرود(شهر کلور)

سید عیسی کریمپور کلور از افتخارات منطقه شاهرود (شهر کلور)

سرتیپ ناصر محمدي فر از چهره های برجسته لشکری  شاهرود (روستای میانرودان)

سید منصور هاشمیان ازچهره های برجسته کشوری منطقه شاهرود (شهر کلور)

داور کاظمی کلور از افتخارات منطقه شاهرودشهر کلور

مهندس سید حسین ساده روح کلور از افتخارات شهر کلور (منطقه شاهرود) 

استاد جمشید حداد کلور شاعر،نویسنده،هنرمند و از افتخارات فرهنگی منطقه شاهرود

سید عادل ایرانی کلور از افتخارات علمی و هنری منطقه شاهرود (شهر کلور)


 

استاد لطفعلی سيلانی از افتخارات علمی و هنری منطقه شاهرود(روستای اسکستان)

علیرضا حداد کلور از افتخارات علمی و هنری شهر کلور منطقه شاهرود

خدیجه نورمحمدی از افتخارات هنری منطقه شاهرود (شهر کلور)

حسن شهسواری،شاعر،مولف و از افتخارات هنری منطقه شاهرود

افشین حداد کلور از مجریان بنام استان و ازافتخارات هنری منطقه شاهرود (شهر کلور)

محمد شادخاطر کلور از افتخارات هنری منطقه شاهرود شهر کلور 

استاد جواد معراجی لرد از افتخارات علمی،نویسنده و شاعر توانمند منطقه شاهرود

محسن صفیاری کلور از افتخارات علمی و هنری منطقه شاهرود (شهر کلور)

علیرضا رحیمی کلور از افتخارات هنری منطقه شاهرود

علی عاشوری کلور از افتخارات هنری منطقه شاهرود

ندا جبرئیلی درو از افتخارات هنری منطقه شاهرود

علیرضا عبداله پور درو از افتخارات هنری منطقه شاهرود[ 93/01/15 ] [ 20:50 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

شجره نامه امامزاده عبدالله(ع) شهر کلور

علما و بزرگانی از نسل آقا سید حسین (ع) 

آستان مبارک امام زاده عقیل (ع) روستای کهل

دانشجویان برتر رشته پزشکی کنکور 89 و 90 شهر کلور

امامزادگان ابوالقاسم و شاه محمود و خضر(عليهم السلام) - دهستان شال

جشن ملی رغایب دریک نگاه

آستان مقدس امامزاده عینعلی (ع) روستای تاریخی خانقاه گیلوان

امامزاده گان شاهرود (امامزاده شاه عبدالعظيم (ع) - اسکستان)

از هنرمندان و پیشکستوان قدیمی تئاتر دهه 50 و 60شهر کلور

اجسام قدیمی با واژه تاتی و کاربرد آن در زندگی امروزی

گروه هنری زیرون (شهر کلور)

سردار جنگل و یاران گمنام شاهرودی اش

علوم و شناخت تات و تاتي در ايران

شهردار شهر کلور (نامی ماندگار در تاریخ خوشه های زرین)

فبول شده گان و موفقین کنکورسراسری سال   91

سخن از دبیری پاک و شایسته (سید علی اکرامی شال) ...

بنی آدم اعضای یکدیگرند...موسسه عاشورای شاهرود دریک نگاه

ثبت ملی آیین عروس بران شهر کلور

ویاد تات شش ساله شد

امامزادگان سيد صفى الدين وسيد شهاب الدين (عليهما السلام) - طهارم دشت

پیر غلامان حسینی شهر کلور

عزیزانی ماندگار

جمعی از علما ، اندیشمندان و صاحب نظران شهر کلور و منطقه شاهرود

مثنوی از استاد جواد معراجی لرد

خیری گمنام

امامزادگان (شاهرود)امامزاده سيد محمد على (ع) - گلوزان

اولین ساخت و سازها (آب راههای کلور)

ورود اولین ها به ...

 
روستاهای شاهرود (میانرودان)

مسئولین مربوطه خواهشمندیم هوشیار باشید...

افتخاری دیگر از علی عاشوری ... با تامل فراوان


 تقدیراز شهردار شهر کلورجناب مهندس عزتی

 
روستاهای شاهرود (میانرودان)

برگزاری مراسم ترتیل خوانی در مسجدجامع السادات شهر کلور

آداب و رسوم شهر كلور در برنامه "فرهنگ مردم" راديو ايران

بی مهری به آثار تاریخی ...حمام تاریخی درو

باورود به وبسایت موسسه عاشورا بیماران نیازمند و محروم منطقه خود را دریابیم...

تلاوتی ماندگار از استاد شیخ الباز مصری در شهر کلور


تعیین اعضای هیات مدیره کانون جوان شهر کلور
مشکل چیست و راه کار کدام است؟

برگزاری اولین جلسه عمومی شورای شهر کلور
حضرت آیت الله یکتایی از علمای صاحب نام منطقه شاهرود

اسم کوچه شما چیست؟


افتتاحی شیرین در شهر کلور(هتل اصلان)
.و یاد تات هفت ساله شد


پروفسور جمشيد مؤذن زاده کلوردر سن 72سالگی دار فانی را وداع گفت .

700 روز بیش از 100 مداوا !

یاد باد....

یادی از کدخدای شهرمان 


حماسه ای ماندگار از موسسه خیریه درمانی عاشورای شاهرود

روز طلایی در شهر کلور و منطقه شاهرود

شهر کلور نگین سبز استان اردبیل

مراسم رونمایی از کتاب تات نامه برگزار شد
[ 93/01/15 ] [ 20:48 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]
       یاد استاد...جمشید حداد کلور


           در منطقه تات نشین (شهر کلور)بخش شاهرود خلخال شاید کمتر کسی باشد که با اشعار شاعر بزرگ و باذوقی چون آقای جمشید حداد آشنایی نداشته باشد . جمشید حداد بی شک از سرایندگان بی نظیر شعر تاتی و از نقاشان معروف منطقه و دارای ذوق بی نظیرخوشنویسی و طراحی گرافیک می باشد که تاکنون در مقام مقایسه با ایشان کسی را یارای همراهی و مقابله وجود نداشته است .

استاد جمشید حداد از سالهای اوایل انقلاب تاکنون بالغ  بر ۱۰ نوار که هرکدام حدود ۶۰۰ بیت شعر را دربرگرفته تهیه نموده که با یک حساب  دیوانی بالغ بر ۶۰۰۰ بیت شعر سروده است و با صدای خود با امکانات بسیار کم بر روی نوارکاست اجرا و راهی بازار تات نشینان نموده است .

استاد از ذوق و قریحه شاعری سرشاری برخوردار است که واقعا" اگر به زبان فارسی شعر می سرود قطعا" بسیاری از شعرای مشهور کشور نمی توانستند در برابر ایشان قد علم کنند . جمشید در قالبهای مختلف شعر سروده و بیشتر در قالب مثنوی ، قصیده و غزل علاقه دارد شعر بسراید . اما از لحاظ مفاهیم و معانی نیز ایشان بیشتر در قالب طنز ، مسائل اجتماعی و سیاسی روز را به شعر درآورده و شنونده با شنیدن اشعار ایشان جدای از گرفتن پیامهای عمیق و پندآموز ایشان از خنده و خوشحالی دلی نیز تازه می کند .

اشعار جمشید بیشتر در خصوص مسائل اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی مردمان تات نشین کلور بوده و گاهی هم به طنز از لغات تاتی درو و شال نیز استفاده می کند .

جمشید در کنار تمامی اشعار طنز خود ، اشعار عرفانی و مذهبی جالبی نیز دارد که واقعا" بسیار عمیق و آموزنده است . جمشید همچنین مسائل اجتماعی ، رسوم ، آداب و آئین های مختلف منطقه را با اشعارش بنوعی زنده نموده و از ازیاد رفتن آنها با تمام چنگ و دندان جلوگیری نموده است .

 جمشید از حافظان جدی زبان تاتی بوده که متاسفانه در اغلب کتب و نوشتارهای تاتی یادی از ایشان نمی شود و بنظر من غفلت از ایشان جفا بر زبان تاتی است . بدنیست محققان زبان تاتی برای حفظ و احیای زبان تاتی به ترجمه ابیات ارزشمند ایشان مبادرت ورزند .

     شایان ذکر است از اوایل انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون نمایشنامه های متعددی به زبان طنز از ایشان ماندگار بوده و گروه هنری زیرون شهر کلور به اجرای زیبای آن پرداخته ونیز سه فیلم بلند، به نامهای(رودمنده75 تا77 ،تازندگی77 تا 79 و لفک در دهه 80 ) از آثار ماندگار این بزرگوار در زمینه سینمایی می باشد ...

     در حال حاضر ایشان رساله ی 5000 صفحه ای از بینش و گویش و بنیه ی تات و تات نشینان را در دست تالیف دارد که در حال اتمام وآماده برای چاپ می باشد.[ 93/01/14 ] [ 12:10 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]
کامیار عابدی شال متولد١٣٤٧

استاد زبان فارسی در دانشگاه اوساکای ژاپن


  Kamyar Abedi Shal

Kamyar Abedi shal (b.1968)An Iranian literary researcher and critic . He started to write articles and books in the late 1980s on analyzing and studying the contemporary Persian poets . He often embarks on these poets with historical approach .Some of his works are about the literary and cultural history of Iran around the modern period.

 

* « انسان یعنی عجالتا »(سهراب سپهری)

*کامیار عابدی شال (متولد 18 فروردین 1347)تکاپوهای قلمی و...ادامه مطلب
[ 93/01/12 ] [ 21:34 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

     مراسم باشکوه رونمایی از کتاب و اثر فرهنگی استاد عبدالحسین کریمی شال با عنوان تات نامه در روز دوشنبه مورخه 93/01/11 در سالن ورزشی شهدای شال در فضایی گرم و صمیمی برگزار شد.

   این مراسم میزبان شاهرودیهای مقیم مرکز و بوِیژه میهمانان فرهنگی و فرهیختگانی از شهر کلور و روستاههای همجوار بود.

    بعد از قرائت قرآن توسط برادر سید سجاد نظامی شال بهمن موذن زاده کلور (از پژوهشگران و نویسندگان بنام منطقه) با سخنانی ارزشمند از جهت معرفی استاد کریمی و دیگر مشاهیر و فرهیختگان حاضر در محفل و همچنین خیرمقدم گویی به مدعوین ارجمند از جناب استاد محسن مجاوری کلور دعوت به ایراد سخنرانی کرد که ایشان نیز در سخنانی پرمسمی از ظهور این اثر ابراز خرسندی کردند و در مطالبی یادآور شدند که تاتی را باید بومیان منطقه و وارثین آن زبان کهن پاس بدارند.

   بعد از ایراد سخنرانی استاد مجاوری جناب آقای محمد کشاورز شال از شعرای جوان و بومی منطقه چند دوبیتی به زبان تاتی تقدیم به حاضرین کرد.

برنامه با اجرای موسیقی توسط گروه هنری زیرون با اجرای خواننده بنام استان برادر علیرضا رحیمی کلور و نوازندگی امیرحسین حداد کلور با اجرای سروده های تاتی ادامه یافت .

    در ادامه برادر زین العابدین سدیدی شال از شعرا و فرهیختگان منطقه قطعه شعری تاتی تقدیم به حضار و در سخنانی کوتاه از اثر فرهنگی استاد کریمی به نیکی یاد کرد.

باگذشت نیمی از برنامه استاد موذن زاده برادر علیرضا حداد کلور(شاعر، دبیرنمونه و مدرس دانشگاه) را به جایگاه خواند و ایشان نیز به خواندن قطعه شعری شیرین با زبان کهن و مادری تاتی پرداخت.

 با دعوت از استاد عبدالحسین کریمی شال (نویسنده کتاب مذکور) ایشان به معرفی اثر خویش پرداخت و در ابتدای سخن ضمن تقدیر و تشکر از بانیان مراسم و همچنین خیرمقدم گویی به تمامی مدعوین،میهمانان و فرهیختگان حاضر در جلسه معرفی مختصری از کتاب خویش داشت و مطالب آن را نتیجه سالها تحقیق و پژوهش در زمینه زبان تات و تاتها دانست.

      بعد از وقفه ای کوتاه با حضور استاد عبدالحسین کریمی و همسر گرانقدر ایشان و همچنین  دعوت از برخی مسولین و مدعوین منطقه از جمله:آقایان سید حبیب راضی شال،حاج وحید کنعانی کلور،دکتر فرشته پورمحسنی کلور،عبدالحکیم مهری شال (نماینده خانواده معظم شهدا) و برخی دیگر از فرهیختگان بومی آئیین رونمایی با شکوه خاصی بدست برادر عارف شمشیری شال از جانبازان و ایثارگران جنگ تحمیلی برگزار شد و اثر نفیس ایشان ضمن رونمایی به برخی از میهمانان، هنرمندان و بانیان مراسم تقدیم گردید.

     درپایان برادر نظامی شال به نوبه خود و مجموعه دهیاری شال از حضور تک تک عزیزان قدردانی کرد و این حرکت ارزشمند را باز کردن مسیری رو بسوی همدلی و وحدت بین تمامی هموطنان تات زبان شاهرودی دانست.

  شایان ذکر است که برادر سید رضا هاشمی نژاد کلور (خبرنگار و نماینده صداوسیمادر منطقه شاهرود ) گزارش کاملی از این مراسم از جهت پخش در سیمای استان گردآوری کردند.

عکسها:وبلاگ شال خبر و شالجان


ارسال خبر/امیرحسین حداد کلور


[ 93/01/12 ] [ 10:19 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

روز طلایی در شهر کلور و منطقه شاهرود به همت دانش آموختگان بهداشت و درمان منطقه توسط موسسه خیریه درمانی عاشورای شاهرود

در روزهای چهارم و پنجم فروردین سال جاری شاهد خدماتی ارزشمند و حماسه ای ماندگار از موسسه خیریه درمانی عاشورای شاهرود بودیم.

 


* ویزیت رایگان توسط 7 پزشک بنام منطقه در دو روز 560 نفر* ویزیت متخصص قلب و فلوشیپ آنژیوپلاستی دکتر محمدی 60 نفر* ویزیت متخصص جراحی و فلوشیپ سوختگی دکتر مبین 40 نفربه همراه 5 عمل جراحی سرپایی* ویزیت مامایی به همراه خدمات مامایی 90 نفر* ویزیت و آموزش بهداشت دهان و دندان 140 نفر* مشاوره روانشناسی 20 نفر* مشاوره تغذیه 30 نفر* آموزش چهره به چهره بیماران 137 نفر به همراه  توزیع

صدها پمفلت آموزشی در ایستگاه آموزش بیمار* خدمات اورژانس1005 مورد (85 نوار قلب، 50 تزریق سرم، 600 تزریقات، 200 تسط قند خون، 70 نفر فشارخون و 5 عمل سرپایی* و توزیع رایگان دارود در داروخانه مرکزی کلور به کلیه مراجعه کننده گان[ 93/01/10 ] [ 13:6 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]
من لم یشکرالخالق لم یشکرالمخلوق

    به همت موسسین و هیئت امنای محترم موسسه خیریه درمانی عاشورای شاهرود ، کادر درمانگاه 22 بهمن کلور و برخی از ...

ادامه مطلب
[ 93/01/08 ] [ 20:6 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]
          متاسفانه با گذشت  حدود یکسال از نقص شبکه و نیز اختلال در شبکه تلفن داخلی شهر کلور  هنوز هیچگونه واکنشی از جهت ترمیم و رفع نقص توسط شرکت مخابرات اعمال نگردیده است و این درحالیست که مسئولین ذیربط بومی بویژه امام جمعه محترم شهر کلور و همچنین شورای شهر مکررا پیگیر این مساله بوده و علی رغم انعکاس این مشکل در خبر سیمای استانی و بخش های مختلف خبری سیمای مرکز اردبیل  تاکنون هیچ اقدامی از سوی مسئولین مخابرات شهرستان و استان صورت نگرفته است.

[ 93/01/07 ] [ 20:21 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]
    
    مرحوم نقره علی حداد کلور (1301-1375) یکی از کدخدایان بنام منطقه شاهرود و شهر کلور (1331الی1358) از بزرگان اهل قلم، شاعر، خوشنویس و یکی از رجال مشهور قوم تات در شهر کلور و منطقه شاهرود بود ،انساني وارسته ،متدين و پايبند به ارزشهاي اخلاقي و انساني .

    ايشان يكي از دانش آموزان مدرسه قدیمی نصرالدوله رشت و بعبارتي يكي از افراد با سواد تات زبان مدرسه مذکور بود که حدود 9 سال در استان گیلان به تحصیل پرداخت .

     شخصيت مردمي ایشان زبان زد خاص و عام بود و در مجالس غم وشادي و ساير مراسم رفع ورجوع  حضور ومشاركتي فعال داشت و همگان را تشويق به شركت در مراسم جشن وعزا مي كرد چرا كه اين امر را باعث حفظ وحدت و همبستگي مردم  مي دانست و شركت دراين مراسمات را امري واجب و ضروری وشرعی مي دانست و برايش مهم نبود كه صاحب اين مراسم فقير است يا غني ،صاحب مقام است يا گمنام و بی نام نشان.

     شهرت و آوازه خصايص فردي و اخلاقي  و توانايي هاي خاص ايشان در نزد مردمان  قابل ستايش و محترم بود بطوريكه در همه جا ودر نزدهمه كس اسمي از ايشان برده مي شد همه به ديده احترام و تكريم به ايشان مي نگريستند .

    ایشان به سال 1331 هجری شمسی با حکمی از سوی استانداری وقت آذربایجان شرقی رسما بعنوان کدخدای والی شاهرود و شهر کلور منسوب شد و در همان زمان همزمان تنها نماینده شهر کلور و منطقه شاهرود در تمامی مراسمات و جلسات مربوط به منطقه شرکت میکرد.

    بی شک سیل عظیمی از مدارک و اسناد موجود و دست نوشته منطقه بخصوص شهر کلور با خط ایشان تنظیم گردیده است و یکی از صاحبان قلم و خوشنویسان بنام عصر خویش بوده است.

   یادآورم می شوم که کمتر کسی است که در منزل خود نگارش ادبی  و یا دست نوشته ای از ایشان به یادگار نداشته باشد.

    ایشان در مقطعی جزو شورای برنامه ریزی شهرستان خلخال در دهه 30 و جزو اعضای خانه انصاف(همان دادگاه روستایی) منطقه  بوده اند.

    و سرانجام درآبان ماه سال 1374 که فرزند برومند ایشان بنام شهید البرز حداد بر اثر ضایعه جانبازی به دیدار همرزمانش پیوست ایشان نیز در خردادماه سال 1375 دار فانی را وداع و دعوت حق را لبیک گفت.
روحش شاد و یادش گرامی

یاد و خاطره تمامی مشاهیر و فرزانگان شهرمان را گرامی داشته

و فاتحه ای نثار روح بلندشان می نمائیم.
[ 93/01/07 ] [ 19:21 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

دکتر سید محمد کریمی شال

متولد 1356

فرزند استاد سید عبدالحسین کریمی شال (دبیرنمونه بازنشسته)

فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع مقطع کارشناسی ارشد 

از دانشگاه صنعتی امیر کبیر

 دانشجوی دوره دکترا رشته اقتصاد در «دانشگاه ایلینویز»شیکاگو


[ 93/01/07 ] [ 19:19 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]


      مسعودخرسندی کلورمتولد:1364

رشته تحصیلی:تربیت بدنی و علوم ورزشی 
گرایش:حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی
 
مدرک تحصیلی:فوق لیسانس
عضو بانک:تربیت بدنی و علوم ورزشی

عضو هیات علمی و استاد دانشگاه

حوزه تدریس:دانشگاه بندرعباس

مهارتهای تخصصی : شنا-ژیمناستیک-والیبال-ماساژ-الکترومایوگرافی
   

سوابق شغلی متخصص            
     
     
دانشگاه علمی کاربردی جهاد انشگاهی    
   مدرس: تدریس          
تربیت بدنی عمومی     

 
 
دبیرستان غیرانتفاعی رشت           
     مدرس:تدریس            
تربیت بدنی    

 
 
             دانشگاه آزاد خلخال                        
     مدرس:تدریس             
ژیمناستیک و تربیت بدنی عمومی 

[ 93/01/01 ] [ 18:34 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

شهر کلور مرکز بخش شاهرود از شهرهای جنوب استان اردبیل با چشم‌اندازهای بی‌نظیر همچون جنگل و کوهستان به عنوان نگین سبز استان  معروف است.

وجود جاذبه های گردشگری همچون چشمه زیبای ورازشت در کوهستان پلنگاه، آبشار زیبای سجن در مرکز، منطقه نمونه گردشگری امام زاده عبدالله (ع) با چشمه‌های جوشان و باغات انبوه، پارک ساحلی لاله، ییلاقات اطراف شهر ، پارک فدک ، آستان مقدس امام زاده سید حسین(ع) و سید ابراهیم(ع)، تفرجگاه کشن و آبشار کبوتر لانه پذیرای هزاران گردشگر در تمامی اوقات و ایام سال است.


[ 93/01/01 ] [ 11:45 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]
      بدینوسیله از خدمات ارزنده و شبانه روزی شهردار محترم و پرسنل خدوم شهرداری و همچنین اعضا و مجموعه تلاشگر شورای اسلامی شهر کلور از جهت تسریع در اجرای پروژه های عمرانی داخل شهر بخصوص ایجاد زمین بدمینتون در محوطه پارک ساحلی لاله، نصب چراغهای تزئیناتی در میادین شهر، ترمیم محوطه کناری و بهسازی چمن مجموعه پارک ساحلی لاله، تسریع در خاک ریزی صحن کناری امامزاده غریب(ع) ، لکه گیری آسفالت برخی از خیابانها و ده ها خدمات ارزنده دیگر تقدیر و تشکر می نمائیم.


عکسها:محمدلاسانی


[ 92/12/12 ] [ 20:11 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

مطلب ارسالی از سوی دکتر عبدلی

امیر حسین گرامی  درود بر شما

سرم به اندازه ای شلوغ بود که نتوانستم از هم شهری های گرانقدرم در همایش
پذیرایی شایسته ای بکنم . امیدوارم مرا ببخشند . برای من همین افتخار بس
که گروهی از بزرگان هنر و فرهنگ بخش کلور در همایش حضور یافتند
با سپاس از همه - علی عبدلی

     نخستین همایش تجلیل از پیشکسوتان موسیقی تالش برگزار شد. در این همایش که روز پنجشنبه 8 اسفندماه در سالن اجتماعات چوکا برگزار شد جمع قابل توجهی از اهل قلم و هنر و فرهنگ تالش و مردم حضور داشتند. در این برنامه سه ساعته از ده نفر از پیشکسوتان موسیقی تالش تجلیل شد. موسسه تالش شناسی با مدیریت آقای علی عبدلی مسئولیت برگزاری این مراسم را با همکاری چند اداره و ... برعهده داشت که جای قدردانی دارد.

در این برنامه چند نفر از هنرمندان منطقه به اجرای موسیقی پرداختند.همچنین دو نفر از سیاسیون و تنی چند ازاهل قلم  نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.گزارش مفصل این برنامه را می توانید از سایت ها و وبلاگ های مختلف پیگیری کنید.

شایان ذکر است که این برنامه به همت آقای علی عبدلی کلور و با حضور میهمانانی چون

سیدعباس سجادی گیلوان               مجری و شاعر

شفیع نوروزی اسبو                         خواننده آلبوم تاتی درماج

داوود بزرگ زاده کلور                        تصویربرادر

بهمن موذن زاده کلور                       شاعر،پژوهشگر و نویسنده

وحید کنعانی کلور                             مدرس دانشگاه و عضو شورای شهر

افشین حداد کلور                             مدرس دانشگاه و عضو شورای شهر

دکترجهاندوست سبزعلی پور درو     استاد دانشگاه و نویسنده

جواد معراجی لرد                            نویسنده و شاعر

محمدحسین شعبانی کلور               تصویربردار

کیومرث نوروزی کلور                        نوازنده ویلون


برگزار گردید.

[ 92/12/12 ] [ 20:10 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

                                                              

    میکاییل وثاقی متولد 1337 شهر کلور

کارشناس ارشد مدیریت

رییس آموزش و پرورش منطقه شاهرود سالهای 84-77

رییس آموزش و پرورش منطقه انگوت مغان 77-75

معاون پرورشی و مسئول امور تربیتی و تربیت بدنی شهرستانهای خلخال،انزلی،آستارا و شاهرود

مشاور رییس سازمان ودبیر شورای مشورتی سازمان آموزش وپرورش استان اردبیل

کارشناس شورای آموزش وپرورش استان وکارشناس روابط عمومی وانجمن اولیاءومربیان مدیریت ناحیه 2 اردبیل

مدرس آموزش خانواده ومدرس کلاسهای ضمن خدمت فرهنگیان ومشاورخانواده در صداوسیمای اردبیل

خدمات برجسته وماندگار :

-          برگزاری همایش پنجاهمین سال آموزش وپرورش رسمی درمنطقه شاهرود باحضورپیشکسوتان واساتیدومدعوین استانی وکشوری

-          برگزاری اولین همایش گرامیداشت 82 تن از شهدای جنگ تحمیلی  وتجلیل از خانواده های معظم شهدا وایثارگران منطقه

-          میزبانی برگزاری بیست سومین جشنواره فرهنگی و هنری استان اردبیل با مشارکت مناطق 19گانه اردبیل با حضور 800 نفر دانش آموز و کادر همراه

-          کسب رتبه ی اول قبولی دانش  آموزان دردانشگاهها و رتبه های دورقمی در سطح استان

-          کسب رتبه ی اول قبولی دانش آموزان منطقه درآزمونهای نهایی درسطح استان به همت معلمان بلندهمت منطقه

-          کسب رتبه اول پروژه مهر درسطح  استان

-          کسب رتبه دوم در ارائه مقاله بین 750 نفر از روسای آموزش و پرورش سراسر کشور

هفته ی معلم های فراموش نشدنی:

گرامیداشت باشکوه روز معلم  بااهداء سکه بهار آزادی  وپلاک واژه معلم از جنس طلا  و چادر نماز  و ساعت مچی نفیس و لباس ورزشی  واقلام دیگر به همه ی معلمان وپرسنل واهدا لوح سپاس

اولین ها :

- ایجاد مطب ویژه فرهنگیان و ویزیت رایگان برای معلمان وخانواده های آنان  با همکاری دکتر صادق جعفرپور کلوری

- تلاش درجهت برخوداری معلمان شهر کلور از مزایای مناطق محروم

- احداث فروشگاه فرهنگیان

- احداث خانه ی معلم

- راه اندازی آزمایشگاه مرکزی

- تاسیس کانون فرهنگی وهنری

-  احداث وتوسعه مدارس راهنمایی ومتوسطه درمنطقه

 

 

 

       

 

[ 92/12/12 ] [ 18:35 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]


ترجمه ها و تالیفات:


ترجمه کامل Law Made Simple

ناشر : مجد نويسنده : بهرام آریان کلور مترجم : ندارد

١٣٩٢, ويرايش اول, چاپ سومترجمه متونی از حقوق عمومی(جلد 2)

کد کالا 11995
انتشارات مجد
مولف بهرام آریان کلور

متون حقوقی

1 ـ (معروف به فرهنگ آكسفورد حقوقی ) A DICTIONARY OF LAW

2 ـ همراه با ترجمه  Law Text

3 ـ همراه با ترجمه  Law Made Simple

4 ـ همراه با ترجمه  GCSE Law

5 ـ زبان عمومی در حد ديپلم متوسطه

  مجموعه آزمونهای حقوق بين الملل ـ دو جلدی ، بهرام آريان كلور


[ 92/11/29 ] [ 17:38 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]


دکتررقیه بهاری درو

فارغ التحصیل رشته جامعه شناسی  در مقطع دکتراPHD

حوزه تخصص : بررسی مسائل اجتماعی ایران عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه

مسئول کار گروه مددکاری اجتماعی و سالمندی انجمن مددکاران ایران 

پژوهشگر و  دارای مقالات متعدد درنشریات معتبر


گردآوری: مهدی ویسانیان [ 92/11/10 ] [ 11:57 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]


[ 92/10/26 ] [ 17:1 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

سرکار خانم مهندس آیدا عبادپور کلور

متولد دهه  60

از نفرات برتر کنکور سراسری (رشته تجربی) با رتبه 87 کشوری

فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی کاربردی دانشگاه گیلان

دانشجوی نمونه کشور سال 84

بورسیه علمی مهندسی شیمی از کشور آلمان

عضو هیات نخبگان شیمی دانشگاه گیلان

***

مدیر اجرایی شرکت پارس فنر ایران

[ 92/10/26 ] [ 11:54 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]
[ 92/10/22 ] [ 16:27 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

  


      آری چند صباحی پیش نیست که چندین نفر از همشهریان عزیزمان با هدف پوشش درماني ، گسترش چتر حمايتي و کمک به نيازمندان کار خود را آغاز نموند که تاکنون خدمات شاياني را به بيماران به ويژه بيماران صعب العلاج ارائه داده اند.

جای بسی مباهات است که کليه خدمات درماني ارائه شده به صورت رايگان بوده و تاکنون بيش از 1۱0 پرونده درماني براي بيماران صعب‌العلاج در اين منطقه تشکيل شده است.

هدف اساسي مؤسسه خیریه درمانی عاشورای شاهرود ، بازسازي شخصيتي ، دميدن اميد به زندگي و فردايي بهتر براي ايتام و مستمندان ، بیماران صعب العلاج و نيز در اختيار گذاشتن کمک هايي است که نيکوکاران بصورت نقدي ، نذورات ،و... اهداء مي نمايند.

اين مؤسسه هيچکس را در استخدام خود ندارد و همه تنها به خاطر خدا و کمک به همنوع با آن نهاد مقدس(آری مقدس) همکاري دارند.

حرکات مقدسی که در حدود کمتر از دوسال و اندی ما دیده ایم : کمک به خانواده های نیازمند، بی سرپرست، پرداخت هزینه های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان نیازمند و بخصوص کمک به بیماران سرطانی و صعب العلاج شهر و دیارمان است.

 آنگاه که خداوند متعال در سپاس از اقدام نيکوکارانه خاندان علي (ع) سوره انسان را نازل کرد. اوج تقدير از عمل خير نيکوکاري و رسيدگي به ايتام و نيازمندان نشان داده شد .

دست مریزاد
 


[ 92/10/10 ] [ 18:17 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

مهدی قربعلی پور درو متولد 1362 

تحصیلات:

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر 1387 از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران 

گرایش نرم افزار زیرنظر پروفسور محمدرضا میبدی

دانشجوی دکترای مهندسی کامپیوتر

گرایش هوش مصنوعی در دانشگاه صنعتی شاهرود

عضو انجمن کامپیوتر ایران

استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور 

[ 92/10/08 ] [ 18:1 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]

دکتر کامبیز توکلی کلور متولد دهه 50

دکترای دندانپزشکی ازکشور اوکراین

تخصص دندانپزشکی از کشور دانمارک

عضو انجمن دندانپزشکان آمریکا و اروپا


نیازمند ویرایش

[ 92/10/07 ] [ 20:1 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]
از شمار دوچشم یک تن کم         وز شمار خرد هزاران بیش

پروفسور جمشيد مؤذن زاده کلوردر سن 72سالگی دار فانی را وداع گفت .


این مصیبت عظیم را به خانواده معزز ایشان و خاندان محترم موذن زاده تسلیت عرض نموده و غفران الهی برای آن مرحوم و صبر و سلامتی برای بازماندگان مسئلت داریم.

  پروفسورجمشيد مؤذن زاده در سال 1320در شهر کلور چشم به جهان گشود. ایشان مقطع ابتدايي را  در كلور گذراند وبراي ادامه تحصيل راهی گيلان شد . بعد از اتمام دروه دبیرستان با کسب رتبه برتر در دانشگاه تبريز دررشته پزشكي قبول گردید و پس از اتمام دوران پزشكي عمومي  موفق به اخذ تخصص در رشته قلب و عروق شد و  تا پایان عمر در شهر صومعه سرای گیلان مشغول طبابت بودند.


روحش شاد

[ 92/10/07 ] [ 18:7 ] [ امیرحسین حدادکلوروسیدحسین رفعتی کلور ]
          مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Yadetat.blogfa.com :.

درباره وبلاگ

سپاس خداوند حکیم و درود و سلام به همه دوستان . مطالبی که دراین وبلاگ مشاهده می کنید معرفی آثار،فرهنگ و هنر برخــی مشـاهیر و دانشمنـدان منـطقه شاهرود و شهر کلـور می باشد که بــه آغـوش افــکار خوش اندیشه و سبز شما وارثین زبان ایـــران باستان تقدیم میگردد. چرا که .....دلا رمز حیات از غنچه دریاب حقیقت در مجازش بی حجاب است . ارتباط با ما پست الکترونیک : amirhadadkolur@yahoo.com دورنگار: 04524624295
تقویم روز
امکانات وب